2nd USA College Soccer Men's All-Star Showcase - Saturday (April 23) - East Brunswick, NJ - 2nd Eastern College Basketball Women's Senior All-Star Challenge - Monday (April 25) - North Haledon, NJ - 78th Annual NIT/Haggerty Awards Banquet - Tuesday (April 26) - Tarrytown, NY - 2nd USA College Soccer Women's All-Star Showcase - Saturday (April 30) - East Brunswick, NJ - 2nd Eastern College Basketball Men's Senior All-Star Challenge - Sunday (May 1) - North Haledon, NJ

2nd Eastern College Showcase

Monay (April 25, 2011)

College Basketball

North Haledon, NJ

1:00 PM

Men - New Jersey D-II vs. New Jersey D-III Challenge

2:30 PM

Women - New Jersey D-II vs. New Jersey D-III Challenge

4:00 PM

Men - Eastern D-II vs. Eastern D-III Challenge

5:30 PM

Women - Eastern D-II vs. Eastern D-III Challenge

7:00 PM

Women - Eastern College All-Star Game

8:30 PM

Men - Eastern College All-Star Game

1:00 PM

New Jersey D-II vs. D-III

Men

Division II

Division III

Coach:

Coach:

Mike Kernan

Stonehill (Medford)

Sesoo Ipkah

AIC (Williamstown)

Ryan Rodriguez

Bloomfield

Antonio Brimley

Caldwell

Mke Edgehill

Felician

C.T. Williams

Felician

Cecil Stinson

Post

Adewale Adefemi

University of Sciences

Mike Tobin

East Strodsburg

Davon Young

Felician

Gave Day

Bloomfield

 

 

 

 

 

 

 

 

Da'Shon Barrino

NJCU

Rodney Feeney

Montclair State

Tim Matchett

Rowan

Steve Siracusa

TCNJ

Corey Kearney

Centenary

Will Atknson

Centenary

Jason Banzhaf

Catholic (Livingston)

Ernst Ambroise

Ramapo

Laud Anderson

Rowan

Shawn Greene

Rutgers/Camden

James Meredith

Rutgers/Camden

Shaun Canty

William Paterson

Nick Allen

William Paterson

James Livingston

NJCU

Gabriel Paul

William Paterson

Jaleesa Coleman

Rutgers/Newark

Tyrone Prewitt

Montclair State

Tom Bonard

Montclair State

Anthony Hines

Ramapo

 

 

2:30 PM

New Jersey D-II vs. D-III

Women

Division II

Division III

Coach:

Coach:

Abane George

Caldwell

Tiffany McDonald

Bloomfield

Tierra Cleaves

Feilciain

Kiki Meriweather

Georgian Court

Arielle Alford

Goldey-Beacon

Janae Weldon

Goldey-Beacon

Catherine Carr

Holy Family

Bobby Van Fleet

Nyack

Kate Brennan

Philadelphia University

Caitlin Shaw

University of Sciences

Ashley Davison

Wilmington

Jamee Buch

Wilmington

Quay Baskerville

Felician

Kirsty Leedham

Caldwell

Lauren Staats

Georgian Court

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Carolina GarcIa

NJCU

Kerri Washington

TCNJ

Jessica Pruitti

Chestnut Hill

Danielle Beam

Ramapo

Jill Catanzariti

Rowan

Samantha Bragg

Rutgers/Camden

Jaleesa Coleman

Rutgers/Newark

Stephanie Prall

TCNJ

Jamie Cressbaugh

TCNJ

Kisandra Ayanbeku

Montclair State

Jalessa Coleman

Rutgers/Newark

Aleaxa Gregoreck

TCNJ

Carolina Garcia

NJCU

Keri Washington

TCNJ

Kathlyn Stockbower

Swarthoore

Kristy McGrat

Gwynedd-Marcy

Chelsea McTigue

Immaculata

Jen Hmatuck

Juniata

Amy Heffner

Moravian

Lauren McCormick

Union

Tiffany Osorio

Ramapo

 

 

 

 

 

 

 

 



4:00 PM

Eastern D-II vs. Eastern D-III

Men

Division II

Division III

Coach: Art Lupowski (American Int)

Coach: Marcus Kahn (Cabrini)

Brian Tracey

Bentley

Darren Mency

Merrimack

Richard Byrd

Adelphi

Kevin Rith

LeMoyne

Dabid Akinyooye

Adelphi

Allan Aragbaye

American International

Mike Baldarelli

Assumption

Tom Dowlmg

Bentley

Robert Jameson

New Haven

Chaz McCarter

Southern Connecticut

Dexton Williamson

Southern Connecticut

Lamont Lane

Queens

Andreson Labase

Queens

Terrence Pakes

Goldey-Beacon

Sam McDuffie

Goldey Beacon

Ola Sasona

Philadelphia University

Garvin McAllister

Post

Micah Covert

East Stroudsbug

Mike DeMarco

East Stroudsburg

Jamie Blanchard

St. Thomas Aquinas

Shaun Weaver

St. Thomas Aquinas

Akim Neverson

Queens

 

Kai Massaquoi

Richard Stockton

Brian Hunter

DeSales

Joe Crabtree

Gwynedd Mercy

Dom Farrello

Cabrini

Jon Hogga

Gwynedd Mercy

Sam Herick

Wentworth

Tom McDermott

NJCU

Sean Hughes

Rowan

Alex Rislin

Rutgers/Camden

Eric Goode

Rutgers/Camden

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5:30 PM

Eastern D-II vs. Eastern D-III

Women

Division II

Division III

Coach: Barbara Stevens (Bentley)

Coach: Frank Farnese (Neumann)

Kim Brennen

Bentley

Lisa Wellcome

Pace

Emily Rousseau

Stonehiill

Adriana Johnson

American International

Logan Pintka

St. Michael's

Julia Houghtaling

So. New Hampshire

Krista Connolly

Pace

Dominique Stellmacher

New Haven

Yasmin Ithier-Vicenty

New Haven

Lynsey Timbrouck

St. Rose

Logan Lemtz

Southern Connecticut

Shelley Pierson

Southern Connecticut

Caldwell

Felician

Georgian Court

Amber Gullickson

Golde-Beacon

Lindsey Tennett

Holy Family

Samantha Thompson

Holy Family

Gretchen Tobias

Nyack

Lakasha Harris

Nyack

Taylor Magnus

Philadelphia University

Daisga Brewington

Post

Colleen Christian

University of Sciences

Alkyssa Homm

University of Sciences

Mary Kate Serratelli

West Chester

Dominique Adams

West Chester

Theresa Dowling

St. Thomas Aquinas

Christine Harnischfeger

Queens

 

 

 

 

Kisandra Ayanbeku

Montclair State

Jaleesa Coleman

Rutgers/Newark

Alexndra Gregornek

TCNJ

Carolina Garcua

NJCU

Keri Washington

TCNJ

Kathtyn Stockbower

Swarthmore

Kristy McGrath

Gwynedd-Mercy

Chelsea McTigue

Immaculata

Jen Hnatuck

Juniata

Amy Heffner

Moravian

Kauren McCormick

Union

Jordam Hills

Ursinus

Alesha Sisco

Dickinson

Emily Smith

Moravian

Rebecca Grimes

USMMA

Julia Fagan

Stcokton

Shelly Monahan

Concordia

Leah Pep

Union

Molly Danahy

William Smith

Cecelia Herald

Chestnut Hill

Jemmifer King

Scranton

 

 

 

 

 

 

 

 

7:00 PM

Eastern College All-Star

Women

Red

Blue

Coach:

Coach:

Katie Yolun

Nuemann

Megan Kopecki

Scranton

Lauren Larsen

Rensselaer

Brittany Huggins

Pace

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tiffany Patrick

Kean

:Lindsay Butron

Johns Hoplokns

Molly Groffiths

Assumption

Ashley Caiafa

Adelphi

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

8:30 PM

Eastern College Women's Showcase

Men

Red

Blue

Coach: Mark Corino (Caldwell)

Coach:

James Jones

Delaware Vallwy

Tim Llewellyn

Hobart

Thomas Baudinet

St. Anselm

James Oyamo

Nyack

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jonathon Jones

Kean

Anthony Trautman

Lebanon Valley

Richard Byrd

Adelphi

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Copyright © 1988-2011 USA College Sports, Inc.

All rights reserved.Content originated by USA College Sports, Inc. including rankings, all-star teams and reference material, is intended for use by the firm's paying clients. USA College Sports' network of TV or radio stations as well as print publications may distribute its material in print, broadcast reports and on the Internet. All other usage, including reproduction on other web sites, is strictly prohibited without prior approval of USA College Sports, Inc. Refer questions or comments via e-mail.

Firm

Staff

Contact

Advisory Board

Privacy Policy